WARSZTAT DLA KOBIET – 16-19 listopada 2017

Równolegle z warsztatem dla mężczyzn odbędzie się warsztat dla kobiet. Warsztat dla kobiet prowadzi Izabela  Kopaniszyn.
Kobiece i męskie warsztaty odbywają się w tym samym miejscu i czasie, chociaż obie grupy pracują oddzielnie według własnego programu.

Kobiety nie zawsze rozumieją, ile w ich życiu zależy od wrodzonej tendencji do tworzenia związków, jak bardzo zwracając uwagę na interakcje przegapiają siebie. Jest to też niewątpliwie największą ich siłą … ale i słabością.
Czy ta predyspozycja będzie siłą czy słabością zależy od tego, na ile świadomie ją wykorzystujemy i czy potrafimy dbać o relacje ze sobą zawsze na pierwszym miejscu. Czy to nie jest egoistyczne? Nie, ani trochę. Jest dojrzałe.
Znajdź partnera, który dzieli z Tobą wartości i wizję życia, kogoś, z kim czujesz, że możesz być sobą … a zyski relacji zastąpią zyski samotności …? Czy tak się dzieje naprawdę? Czy o to w tym chodzi? I tak i nie!
Niewątpliwie, aby zrealizować magiczne zaklęcie: „Żyli razem długo i szczęśliwie …” musisz mieć „instrukcję obsługi” … Obsługi – kogo z czego? Siebie, w relacjach.
Wiele kobiet (a także mężczyzn) wchodzących w relacje nadal znajduje się pod wpływem starych, konwencjonalnych impulsów i przekonań, pochodzących z rodzin ich rodziców i dziadków.
Mimo to istnieje bogaty zestaw przekonań, że posiadanie jakiegokolwiek partnera byłoby lepsze niż jego brak. Są i takie kobiety, które zdecydowały się pozostać same, by być niezależnymi i bardziej „męskimi”.
Ogólnie rzecz biorąc, głównym i bardzo głębokim pytaniem ludzkiej egzystencji i każdej kobiety jest: w jaki sposób mam zachować moją niezależność, a jednocześnie być związana i w relacji?
Istnieją pewne wzorce niezgody i uległości kobiet grających swoje role w życiu, podobne tańce, które tańczą niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.

Na tych warsztatach:
Będziemy identyfikować Twoje wzorce i przekonania o relacjach, mężczyznach, innych kobietach, o miłości i seksie, o społeczności i rodzinie.
Poznasz, jaki typ Bogini żyje w Twoim ciele.
Otrzymasz pełną diagnozę Twojego typu Enneagramu (twoja niezmienna struktura osobowości), a także dowiesz się, jak Twoje pod-osobowości „grają” ze sobą.
Dowiesz się jak dbać o swoje wewnętrzne dziecko, Dziewczynkę, która wciąż mieszka w Tobie i jak sprawiać, by była szczęśliwa.
Nauczysz się również, jaki jest unikalny „cel duszy”, modus operandi twojego ja, a tym samym najszybsza dla Ciebie droga rozwoju, dzięki rozpoznaniu Twojej wewnętrznej gry.
Nauczysz się dlaczego nie musisz robić czegokolwiek specjalnego aby zasługiwać na to, by być kochaną

A także dowiesz się, że:

Partner nie jest i nigdy nie będzie twoją „doskonałą matką”.
Nie potrzebujesz nic zmieniać po to, by znaleźć partnera; Jesteś już teraz doskonała dla osoby, z którą powinnaś być; Nawet „bratnie dusze” i „bliźniacze płomienie” mają różne sposoby widzenia świata … a wszystkie różnice mogą być świetną okazją by uczyć się i rozwijać – lustro powie Ci prawdę!
Dobre partnerstwo będzie wspierać wszystkie inne dziedziny Twojego życia. Nie musicie wybierać między miłością a rozwojem osobistym.
Nie tyle ilość uwagi, ale jej jakość będzie pielęgnować Twoje relacje ze sobą i z partnerem.
Czasami warto nalegać a czasami warto odejść i jak oddalić się od siebie.
Będziemy dążyć do stworzenia prawdziwego partnerstwa w Twoim życiu, takiego, które wykracza poza „potrzebę negocjacji” a opiera się na większym szacunku i przestrzeni.
Zamiast „pomijania” trudnych obszarów, zawsze możesz pracować nad przeprogramowaniem swoich wzorców postrzegania.
W ten sposób uczymy się naprawdę tworzyć „my” zamiast konfrontować dwa „ja”. To z kolei prowadzi do zwiększenia zdolności do tworzenia większej społeczności, lepszych relacji z dziećmi, skutecznego działania w pracy i tak dalej.
To tylko Ty określasz jak głęboko możesz i chcesz iść w podróż do intymności z samą sobą i z innymi. Potencjalnie ta podróż nie ma końca…

UWAGA: W przypadku silnie dysfunkcyjnych par doradzamy uczestnictwo w sesjach terapii własnej (dla par). Pary w fazie konfliktu przenoszą cały bagaż projekcji i pętli interakcji, które powodują, że „naprawiają się nawzajem”, nie skupiając się na identyfikowaniu starych i tworzących nowe wzorce relacji w jak najkrótszym czasie. Mogłoby to przeszkodzić innym uczestnikom warsztatu. W razie niepewności prosimy o kontakt.Warsztat dla kobiet prowadzi:

dr Izabela Kopaniszyn,
Założycielka Instytutu Nelumbo.
Pasjonatka nieograniczonej świadomości. Psychoterapeutka, psycholog transpersonalna, socjolog, coach holistycznego życia i zdrowia. Psychonautka i podróżniczka, pisarka i poetka. Uwielbia „znikanie” w intymnym kontakcie z przyrodą, w Wiecznym Teraz. Jest autorką książki:
„Ja, czyli kto? O Ego i Superego jako wirusach systemu operacyjnego człowieka i o kilku skutecznych sposobach wyzwolenia się z choroby ja”.

 

 

początek: 16 listopada 2017 (czwartek) ok. godz. 18:30,
zakończenie:
 19 listopada 2017 (niedziela) ok godz. 15:00
miejsce Ośrodek Rozwojowy „ODDECHOWO” w Borzymach k.Warszawy www.oddechowo.pl 
Opłaty za kobiecy warsztat: 
1200 zł (warsztat) + koszty wyżywienia i noclegu.
UWAGA !!! JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ DO 6.10 CENA WARSZTATU WYNOSI 1100zł 

ZNIŻKI DLA OSÓB Z OSOBAMI TOWARZYSZĄCYMI !!!

Opłata za pobyt i wyżywienie: nocleg i wyżywienie rozliczane są oddzielnie. Opłata za pobyt i wyżywienie: nocleg i wyżywienie rozliczane są bezpośrednio z ośrodkiem „Oddechowo” w Borzymiu. Wyżywienie 225 zł (za cały pobyt) oraz nocleg w domkach 4 lub 5 osobowych (cena odpowiednio  58 zł i 50 zł. za dobę od osoby – w zależności od rodzaju domku – śpimy 3 noce. W domku 4 osobowym są 2 pokoje 2 osobowe, a w domku 5 osobowym są 2 pokoje 2 osobowe i 1 pokój 1 osobowy).

Zasady uczestnictwa:

  • nie można spożywać alkoholu
  • zaleca się ograniczenie używania telefonów
  • jeśli zapisujesz się z partnerem, to uprzedzamy, że kobiety i mężczyźni w czasie warsztatów nie kontaktują się ze sobą w wolnym czasie i mają oddzielne zakwaterowanie.

Zapisy u organizatora: januszpietrzak2@gmail.com, tel. 601415347